התאמת מזגן לבית

אם אתם מעוניינים לרכוש מזגן חדש יהיה עליכם להתחשב בשני פרמטרים מרכזיים: סוג המזגן והתפוקה שלו.

במידה ואתם מעוניינים למזג מספר חדרים, רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע. במרבית המקרים יתנן הייעוץ בתשלום סמלי או ללא כל תשלום. כמו כן, ניתן להתייעץ עם מהנדס מיזוג ולקבל חוות דעת מאדם שאין לו אינטרס.

להלן הסבר על סוגי המזגנים:

השוק מציע לצרכן 3 סוגי מזגנים עיקריים. המזגנים הללו הינם: מזגן רצפתי, מזגן עילי ומזגן מיני מרכזי. חשוב מאוד לבחור את המזגן אשר עונה על הצרכים שלכם.

מזגן רצפתי – מזגן רצפתי הינו המזגן הוותיק ביותר. מזגן זה כמעט ולא זמין עבור השוק הפרטי. ניתן לרכוש אותו עבור מוסדות.

מזגן עילי – מזגן קומפקטי, חסכוני ונפוץ ביותר. במרבית המקרים המזגן העילי שקט ממזגן רצפתי וניתן לרכוש אותו בשפע עיצובים וצבעים. אם אתם מעוניינים למזג כמה חדרים, תוכלו לרכוש מזגן עילי רב- מאייד, מזגן זה יהיה חסכוני בחשמל. כמו כן, תוכלו לרכוש מזגנים עיליים עצמאיים. באמצעות המזגנים הללו יהיה ניתן למזג את החדרים בזמנים שונים. השליטה בכל היחידות תביא לחסכון בחשמל.

מזגן מיני מרכזי – מתאים למיזוג כמה חדרים או חלל יחיד. מזגן זה הינו השקט ביותר מבין כל שלושת המזגנים. לעיתים התקנת מזגן מיני מרכזי הופכת למורכבת ודורשת הנמכת תקרה. הנמכת התקרה מיועדת עבור תעלות המיזוג.

חשוב לציין כי דגמי מזגן מיני מרכזי מבזבזים אנרגיה וכי לא ניתן לשלוט בטמפרטורות. לפעמים ניתן לפתור את הבעיה באמצעות דמפר אשר מווסת את זרימת האוויר לחדר. באמצעותו ניתן לשלוט בטמפרטורה ולחסוך בחשמל.

פרמטרים נוספים בהם יש להתחשב בעת בחירת המזגן

 

תפוקת המזגן

נוסף על סוג המזגן יש להתחשב בתפוקת המזגן, כלומר- כמות החום או הקור אשר נוספה לחדר במהלך שעת עבודה. בכדי לבחור התפוקה המתאימה יש להתחשב בגודלו של החלל (חלל גדול יותר יזדקק לתפוקה גבוהה יותר).

פרמטרים נוספים – מיקומו הגיאוגרפי, מספר הקירות החיצוניים, כיוון הקירות החיצוניים, מיקום הדירה בבניין, כמות החלונות, גודל וכיוון החלונות, מידת החשיפה לשמש, מספר הנפשות בבית ועוד. נוסף על כך, יש להתחשב ברעש המזגן, בנוחות השימוש – (האם השלט מגיע עם שלט רחוק, טיימר, האם ניתן לכוון את התריסים, האם המזגן מופעל מחדש באופן אוטומטי, האם ישנה גישה למסנן האוויר ועוד). כמו כן, יש להתחשב בצריכת האנרגיה, בנותן האחריות, במשך זמן האחריות ולסיום: במחיר המזגן ומחיר ההתקנה.

כיצד ניתן לאתר את המזגן המשתלם ביותר

לאחר שקלול הפרמטרים שצוינו במאמר זה או המלצת אנשי מקצוע עימם התייעצתם, כעת אתם מוכנים לשלב הבא והוא איתור עסקה משתלמת. כיום, בניגוד לעבר בו נאלצנו לנסוע ולבקר במספר חנויות חשמל, ניתן להשתמש ברשת האינטרנט על מנת לאתר עסקה טובה.

מומלץ להתחיל באתרי השוואת מחירים כגון: ZAP ומשם לעבור לאתרים המציעים מוצרי חשמל, כגון, טרקלין חשמל המציעה מגוון מזגנים למכירה. השוואה בין מספר אתרים ורכישה דרכם יכולה להוזיל מאד את הרכישה של המזגן החדש. בהצלחה.

WhatsApp chat